W krainie stylu, czyli włoski przepis na piękno

28.03.2011

Świat projektantów i pokazów mody, kolebka renesansu oraz duchowych uniesień. Z kolorowych okładek przemawia do nas Italia na pokaz. A jaka jest w domowym zaciszu? Jak wyglądają kobiety, które są i kwiatem i solą każdej ziemi? Mattia Passeri, młody, włoski fotograf ukazuje nam portret swojej matki.

 

Z każdym dniem świat robi się coraz starszy, lecz kobiety pod niemalże każdą szerokością geograficzną młodnieją. Robią to przede wszystkim dla siebie. Czasem swoim pięknem podzielą się z otoczeniem, zamykając je dla pamięci w niewielkim kadrze zdjęcia. Kto jest najczęściej świadkiem tej intymnej chwili? Fotograf, a w szczególności syn, który zamiłowanie do utrwalania rzeczywistości przekuwa w wyznanie miłości do swojej matki, dostrzegając jej niezwykłe piękno w codziennych okruchach życia.

Mattia Passeri urodził się w 1988 roku w Gubbio. Już od 12 roku życia wiedział, że fotografia będzie jego największa pasją. W tym kierunku zdobywał formalne, jak i życiowe doświadczenie, uczestnicząc w różnorodnych projektach i kursach. Mimo młodego wieku zasłynął jako portrecista wielu znakomitości w tym Vivienne Westwood. Przez pięć lat od roku 2005 był komentatorem programu "1 X 1" w  TV 2000 (SKY), a następnie uczestniczył w nagraniach "Buona Domenica" we włoskiej telewizji na Canale 5.

Poszukując wrażeń, będąc w nieustannym ruchu, dostrzega również to, co mogłoby wydawać się zwyczajne i tak naturalne, iż wielu przeszłoby nad tym do porządku dziennego, nie pozostawiając ani śladu w kronice wydarzeń. O czym mowa? O pięknie, tak bliskim, że aż niedostrzegalnym - urodzie matki.

 

 

Daniela Baldelli ma 48 lat. Jest wizażystką, która znakomitą sylwetkę zawdzięcza, nie retuszowi, lecz zdrowej diecie oraz fizycznej aktywności. Korzysta również z kosmetyków, szczególnie tych o naturalnym podłożu - takich jak kremy, czy balsamy. Jej motto - " We wszystkim co robisz, bądź artystą" pomaga niewątpliwie w zachowaniu urody i kondycji, gdyż już samo wyznaczanie celu motywuje do jego osiągnięcia. 

 

 

Mattia Passeri wykonał te zdjęcia specjalnie dla serwisu modnaseniorka.pl, poddając nam wszystkim pomysł na rodzinne fotografowanie. Wiosenne plenery sprzyjać bowiem będą światłem i soczystą zielenią, a więc namawiajcie swoich bliskich i ruszajcie w plener z aparatem! Modnaseniorka.pl z przyjemnością pokaże również Wasze zdjęcia!

 

 Buona fortuna!

 

Tekst: Izabela Koptoń-Ryniec

Foto: Mattia Passeri, Lucio Antonucci
Modele: Daniela Baldelli, Mattia Passeri